Yhteystiedot

FinEd-verkoston johtaja

Professori Auli Toom 
auli.toom@helsinki.fi, 050 415 4852
https://researchportal.helsinki.fi/en/persons/auli-toom
Kasvatustieteellinen tiedekunta, Helsingin yliopisto
PL 9 (Siltavuorenpenger 1A), 00014 Helsingin yliopisto

FinEd-verkoston koordinaattori

Tutkijatohtori Anna Rawlings
anna.rawlings@helsinki.fi, 050 589 2054
https://researchportal.helsinki.fi/en/persons/anna-rawlings
Kasvatustieteellinen tiedekunta, Helsingin yliopisto
PL 9 (Siltavuorenpenger 1A), 00014 Helsingin yliopisto

Jäsenyksiköiden yhteyshenkilöt

Helsingin yliopisto
Professori Auli Toom, auli.toom@helsinki.fi, 050 4154852
Koulutusuunnittelija Salla Keski-Saari, salla.keski-saari@helsinki.fi, 02 941 20657
Kasvatustieteellinen tiedekunta, Kasvatustieteiden osasto, PL 8 (Siltavuorenpenger 10), 00014 Helsingin yliopisto

Lapin yliopisto
Professori Päivi Rasi-Heikkinen, paivi.rasi@ulapland.fi
Väitöskirjatutkija Janne Väätäjä, janne.vaataja@ulapland.fi
Kasvatustieteiden tiedekunta, Lapin yliopisto, PL 122, 96101 ROVANIEMI

Itä-Suomen yliopisto
Professori Markku Niemivirta, markku.niemivirta@uef.fi, 050 5189827
Yliopisto-opettaja Antti Ronkainen, antti.ronkainen@uef.fi, 02 94452016
Kasvatustieteiden ja psykologian osasto, Joensuun kampus, PL 111, 80101 Joensuu

Jyväskylän yliopisto
Professori Niina Rutanen, niina.a.rutanen@jyu.fi, 040 8054654
Tutkimuskoordinaattori Satu Perälä-Littunen, satu.perala-littunen@jyu.fi, 040 8053770
Kasvatustieteiden ja psykologian tiedekunta, PL 35, 40014 Jyväskylän yliopisto

Oulun yliopisto
Professori Maija Lanas, maija.lanas@oulu.fi
Postdoctoral Researcher Sonja Lutovac, sonja.lutovac@oulu.fi, 040 3716348
Kasvatustieteiden tiedekunta, PL 8000, 90014 Oulun yliopisto

Tampereen yliopisto
Professori Annalisa Sannino, annalisa.sannino@tuni.fi, 050 4377327
Opintokoordinaattori Sari Raudasoja, sari.raudasoja@tuni.fi, 050 3186666
Kasvatustieteiden ja kulttuurin tiedekunta, PL 700, 33014 Tampereen yliopisto

Turun yliopisto
Professori Tero Järvinen, tero.jarvinen@utu.fi, 029 4503698 / 046 9227786
Koordinaattori Sanna Niukko, sanna.niukko@utu.fi, 029 4503683 / 050 3397683
Kasvatustieteiden tiedekunta, 20014 Turun yliopisto

Åbo Akademi
Professori Miia Borko-Hudd, mia.porko-hudd@abo.fi 0469219376
Sihteeri Nina Bäckman, nina.backman@abo.fi, 06 324 7303 / 046 9215937
Fakulteten för pedagogik och välfärdsstudier, Åbo Akademi, Strandgatan 2, 65100 Vasa